हिमाल पारीको गाउँ गुम्बामा पहिलोपटक विद्युतीकरण, स्थानीयमा छायो खुशी

१९ मंसिर, गुम्बा । सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको हिमाल पारीको गाउँको रुपमा चर्चित बिकट गाउँ गुम्बा गाउँमा पहिलोपटक विद्युतीकरण सुरु भएको छ ।

गुम्बामा विद्युतिकरणको उदघाटन गर्नुहुँदै सिन्धुपाल्चोक प्रतिनिधिसभा क्षेत्र नम्बर १ का सांसद माधव सापकोटा

जुगल गाउँपालिका–३ स्थित बिकट गाउँ गुम्बा गाउँमा प्रतिनिधि सभा क्षेत्र नं १ बाट प्रत्यक्ष निर्वाचित सांसद एवं नेकपा माओवादी केन्द्रका पोलिव्युरो सदस्य माधव सापकोटा ‘सुबोध’ ले मंगलबार विद्युतीकरणको उदघाटन गरेका छन् । सांसद सापकोटाले गुम्बा गाउँमा आयोजित कार्यक्रममा विजुली बालेर कार्यक्रम सुभारम्भ गरेका हन् ।

गत बर्ष सुरु विद्युतीकरण कार्यक्रममार्फत जुगलका लेकाली गाउँहरु अम्बाखर्क, क्याङसिङ र गुम्बा गरी तीन गाउँमा बिजुली बलेको छ । निवर्तमान सभामुख, माओवादीका उपाध्यक्ष एवं प्रवक्ता अग्नीप्रसाद सापकोटा र प्रतिनिधिसभा सदस्य माधब सापकोटाको बिशेष पहलमा जुगल गाउँपालिका ३ ( साबिकको गुम्बा गा. वि. स. ) को गुम्बा, क्याङसिङ र अम्बाखर्कमा बिजुली बलेपछि स्थानीय खुसी भएका छन् ।

जनप्रतिनिधि नहुँदै जुगल हिमाल आरोहणमा सहभागी भएका सापकोटाले सो क्षेत्रमा बिजुली बाल्ने प्रतिवद्धता चुनावताका गरेका थिए । सांसद भएको एक बर्षमा विजुली बाल्ने कार्यक्रम सुरु गर्न मंगलबार गुम्बामा रहेका सापकोटा सोमबारै हिमाली गाउँ तेम्बाथान पुगेका थिए । सांसद सापकोटालाई विद्युतीकरण सुभारम्भ कार्यक्रममा गाउँपालिका अध्यक्ष रेशम स्याङबो, विद्युत प्राधिकरण लामोसाँघु वितरण केन्द्रका प्रमुख दिपक सापकोटा, माओवादीका जुगल गाउँपालिका अध्यक्ष इश्वर गुभाजु, पदम श्रेष्ठ लगायत नेता समेत पुगेका थिए ।

माथिल्लो भेगका गाउँहरु तेम्बाथान, दीपु र तेगामा विद्युतीकरणका लागि प्रसारण लाईन निर्माणको काम भइरहेको छ । यहि रफ्तारमा काम हुँदा आगामी बैशाखसम्म बाँकी तीनवटै गाउँमा बत्ति बल्ने गाउँपालिका अध्यक्ष स्याङबोले बताए । चर्चीत जुगल पर्यटकीय क्षेत्र हिमाल जाने बासखर्क, क्याङसिङ र गुम्बामा बिजुली बत्ति बलेपछि गाउँको मुहार नै उज्यालो भएको स्थानीय फुर्बा तामाङले प्रतिक्रिया दिए । बत्ती बलेसंगै जुगल हिमाल जाने पदमार्ग गुम्बा, क्याङसिङ र अम्बाखर्क हुँदै जाने पर्यटक समेत वृद्वि हुने गाउँपालिकाको ठहर छ ।