झण्डै १२ बर्षपछि चौतारा–नवलपुर–मेलम्ची सडक कालोपत्रे हुँदै

मंसिर १६, चौतारा । सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको चौतारा–नवलपुर–मेलम्ची सडक खण्ड झण्डै १२ वर्ष पछि कालोपत्रे हुने भएको छ । २०६८ सालमा ग्रामिण सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय (ट्रिपल आर) ले सडक चौडा तथा नाली, ग्राभेल सहित निर्माण गरेको १२ बर्ष पछि सडक कालोपत्रे हुन लागेको हो ।

चौतारा–नवलपुर–मेलम्ची सडक खण्ड कालोपत्रे सुरुवातको शिल्यान्यास गर्दै भौतिक पूर्वाधार विकासमन्त्री युवराज दुलाल

चौतारा देखि मेलम्ची सम्मको सडक खण्ड अन्तर्गत हाल चौतारा देखि झ्याडी सम्मको ८.२ किलोमिटर सडकको कालोपत्रे गर्ने कार्यको शुरु हुने भएको छ । उक्त कार्यको लागि शिद्वबाबा कन्स्ट्रक्सन प्राली शान्तिनगर ३१ काठमाडौंले २६ करोड ८२ लाख ९३ हजार २ सय साठीमा २ वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का सम्झौता गरेको छ ।

शुक्रबार एक कार्यक्रमका बिच बागमती प्रदेश सरकारका भौतिक पुर्वाधार विकास मन्त्री युवराज दुलाल सरदले उक्त सडक खण्ड कालोपत्रे कार्यको शिलान्यास गरेका हुन् ।

यस्तै मेलम्ची–नवलपुर–चौतारा सडकखण्ड अन्तर्गत मेलम्ची क्षेत्रमा कालोपत्रे गर्नकालागि प्रकृया समेत सुरु भईसकेको छ । त्यता मेलम्ची नगरपालिकाका मेयर आईतमान तामाङले उदघाटन गरेका थिए ।

सो बाटोको काममा ग्याविन वाल, मेसिनरि वाल, पल्मब वाल र आवश्यकता अनुसार कटिङ्ग र कालोपत्रेको काम हुने सम्झौता भएको छ । बागमती प्रदेश सरकारबाट विनियोजित बजेटको ठेक्का मार्फत सो निर्माण कार्य हुन लागेको सडक कालोपत्रे शिलान्यास कार्यक्रममा उपप्रमुख उमा प्रधान, वडा नं १० का वडाअध्यक्ष अमृत खनाललगायत स्थानीयहरुको उपस्थिती रहेको छ ।

मेलम्ची –बगुवा खण्डको ५ किलोमिटर लामो उक्त सडक २०८२ जेठ २८ मा निर्माण सम्पन्न गर्नेगरी ॐ वुद्ध नयाँ युग जेभीले निर्माणको ठेक्का पाएको मेयर तामाङले बताए । पूर्वाधार विकास कार्यालय सिन्धुपाल्चोकबाट कार्यान्वयन गर्ने सो सडक कालोपत्रेका लागि १७ करोड ६६ लाख ६९ हजार ३ सय ६४ रुपैयाँमा टेन्डर परेको निर्माण व्यवसायी दामोदर कार्कीले बताएका छन् ।