बनसाँघुमा १ करोड ११ लाखको पुस्तकालय भवन बन्ने

निर्मल बस्नेत
१० असोज, लामोसाँघु (सिन्धुपाल्चोक) । बलेफी गाउँपालिका वडा नम्बर ८ स्थीत बनसाँघु माध्यमिक बिद्यालयमा १ करोड ११ लाखको पुस्तकालय भवन बन्ने भएको छ ।

बनसाँघु माविमा बन्न लागेको पुस्ताकालय भवनको उदघाटन गर्दै पूर्व सूचना तथा सञ्चारमन्त्री मोहन बहादुर बस्नेत

नेपाली काङ्ग्रेसका केन्द्रिय सदस्य एवं पूर्व सुचना संचार मन्त्री मोहन बहादुर बस्नेतले सोमवार एक कार्यक्रमको विच उक्त बन्दै गरेको भवनको सिलान्यास गरेका हुन् । उक्त भवन बस्नेतको समन्वयमा सुनकोशी गाउँपालिका यमुनाडाँडाका बिनोद थापाको पहलमा बेलायत बस्ने नेपाली ब्रीटिस आर्मीको परिवारबाट संकलित रकमबाट बन्न लागेको हो ।

भवन सिलान्यास तथा शुभकामना आदनप्रदान कार्यक्रमका प्रमुख अथिती बस्नेतले बन्दै गरेको भवन अन्तराष्ट्रियस्तरको अध्ययन केन्द्र बनाउने लक्ष्य रहेको बताए । उनले भने सिन्धुपाल्चोक बिपद्ग्रस्त जिल्ला हो, विपद् कसरी के कारणले हुन्छ र व्यवस्थापन कुन विधि अपनाउन सकिन्छ भन्ने कुराहरु समेटिनु पर्ने कुरामा जोड दिदै पुस्तकालयकोे थप विकास र संरक्षणको लागि आफु संरक्षक भएर काम गर्ने प्रतिबद्धता जनाए ।

कार्यक्रमका विषेस अतिथी सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको प्रमुख जिल्ला अधिकारी बेदनीधि खनालले पुस्तकालय सिन्धुपाल्चोकको आवश्यकतालाई मध्यनजर गरि घट्नापरक,खोजमुलक, बहुआयामिक, बहुउदेश्यीय र नमुनायोग्य बन्न सकोस् भन्ने कामना गरेका थिए ।

त्यस्तै कार्यक्रमको विषेस अथिती नेपाली काङ्ग्रेसको महासमिती सदस्य राजेन्द्रकुमा श्रेष्ठ र पूर्व अरनिको यातायात समिमिको अध्यक्ष केदार क्षेत्रीले सिन्धुको बिकासको लागि आगामी निर्वाचनमा मोहनबहादुर बस्नेत नै आवश्यक रहेको भन्ने कुरामा जोड दिएका थिए । कार्यक्रममा सुरक्षा निकायका प्रमुख,संचारकर्मी, नेपाली काङ्ग्रेसको नेता, कार्यकर्ताहरु र स्थानीयको उपस्थीतीमा वडाध्यक्ष रमेश श्रेष्ठको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको थियो ।