बलेफी गाउँपालिकाद्वारा सामाजिक सुरक्षाभत्ता गाउँमै वितरण

साउन ६, बलेफी (सिन्धुपाल्चोक) । जिल्लाका प्राय बैंकहरु सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिन आउनेहरुको भिडमभिड छ । खाडीचौरका बैंकहरुमा भने अघिल्लो महिना जस्तो कुनै भिड छैन । कारण बलेफी गाउँंपालिकाले अब सामाजिक भत्ता गाउँ गाउँमै वितरण गर्न थालेपछि खाडीचौरका बैंकहरुमा चाप कम भएको हो ।

बलेफी गाउँपालिकाले वडा नम्बर ४ बाट सुरुवात गरेको भत्ता वितरण कार्यक्रममा पालिका अध्यक्ष गंगाबहादुर तामाङ तथा भत्ता लिन बसेका वृद्ध वृद्धा

टाढाबाट हिँडेर बैंक पुगी दिनभर लाइनमा उभिनुपर्ने बाध्यताले हैरान भएका बलेफी गाउँपालिकाका नागरिकलाई सहज बनाईएको गाउँपालिका अध्यक्ष गंगाबहादुर तामाङ प्रवेश ले बताए । उनका अनुसार गाउँपालिकाले सबै वडामा जेष्ठ नागरिकको लागि भत्ता वितरण गर्नेछ । अब जेष्ठ नागरिक भत्ता बुझ्न बैंकमा जान नपर्ने भएको छ । जस अनुसार पालिकाको वडा नम्बर –४ बाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण थालिएको थियो । त्यो संगै जेष्ठ नागरिकको अनुहारमा खुशी छाएको छ ।

विगत पाँच वर्ष देखी बलेफी स्थित एनआइसी एसिया बैंकमा पुगी सामाजिक सुरक्षाभत्ता लिरहेका ज्येष्ठ नागरिकको समस्या र दुःख लाई बुभ्mदै पालिका अध्यक्ष तामाङले बैकंसंग समन्वयन गरी ज्येष्ठ नागरिक सुरक्षाभत्ता गाउँमा नै वितरण गर्ने योजना बनाएका हुन् । बुधबारबाट थालिएको भत्ता वितरण कार्यक्रम वडा नम्बर ४, ५, ६ र ७ मा शुक्रबार सम्म सकिएको अध्यक्ष तामाङले जानकारी दिए ।

‘वृद्धवृद्धा र अशक्तलाई घरमै सामाजिक सुरक्षाभत्ता वितरण गर्ने व्यवस्था मिलाएका छौँ,’ गाउँपालिका अध्यक्ष तामाङले भने । उनका अनुसार भत्ता वितरणका लागि सम्बन्धित बैंकका कर्मचारी, जनप्रतिनिधि र नेपाल प्रहरीको संयुक्त टोली गाउँगाउँ पुगेका छन् ।